Wołomin ul. Poniatowskiego 26 Tel. 605 886 579 stepup.fitness@o2.pl

Opis zajęć

ZAJĘCIA DLA WSZYSTKICH:

TBC STEP - Zajęcia wszechstronne, dla wszystkich. Dzięki połączeniu wysiłku aerobowego i ćwiczeń rzeźbiących, ciało nabiera smukłego wyglądu przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Ta forma pomoże Ci ZBIĆ WAGĘ i utrzymać dobry wygląd i formę. Ponadto TBC to przygotowanie do bardziej zaawansowanych treningów.Jest to trening wzmacniający, kondycyjny i ogólnorozwojowy. Rozgrzewka odbywa się na stepie.

BPU (BRZUCH, POŚLADKI, UDA) - Smukła sylwetka ,płaski brzuch, zmniejszenie tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu, sprężysta i elastyczna skóra, podniesienie i modelowanie pośladków to jest efekt systematycznego uczęszczania na te zajęcia. Jest to trening wzmacniająco- kształtujące dolne partie ciała. Zajęcia składają się z dłuższej choreografii na stepie ,która trwa ok. 20 minut ,a przez kolejne 40 minut trwa trening właściwy. TRENING WZMACNIAJĄCY I KSZTAŁTUJĄCY SYLWETKĘ , zajęcia dla wszystkich.

STOP CELLULIT - Jest to specjalna,intensywna forma aerobiku skierowana przede wszystkim do tych osób, które chciałyby wymodelować dolne partie ciała. Systematyczne ćwiczenia zapewnią zgrabną sylwetkę, jędrne uda i pośladki ,płaski brzuch oraz przyśpieszenie spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia rozpoczyna intensywna rozgrzewka na stepie, druga część zajęć to trening wzmacniający, kondycyjny i ogólnorozwojowy. TRENING ODCHUDZAJĄCY I MODELUJĄCY CAŁE CIAŁO. Zajęcia dla wszystkich, dla początkujących oraz zaawansowanych.

TBC STEP - Rozgrzewka to krótka choreografia na stepie, która przeplatana jest z ćwiczeniami wzmacniającymi.  Dzięki połączeniu wysiłku aerobowego i ćwiczeń rzeźbiących, ciało (brzuch, pośladki, uda i ręce) nabiera smukłego wyglądu przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej. Ta forma pomoże Ci ZBIĆ WAGĘ i utrzymać dobry wygląd i formę. Jest to trening wzmacniający, kondycyjny i ogólnorozwojowy.


BOKWA - Bokwa to trening inny niż wszystkie. Stanowi połączenie żywiołowego tańca z treningiem cardio. Żeby ćwiczyć, nie musisz znać choreografii - kroki opierają się na kształtach liter i cyfr, dzięki czemu są łatwe do zapamiętania. Bokwa poprawia kondycję, odchudza i daje mnóstwo pozytywnej energii.🤸‍♀️

ABT - Trening modelujący sylwetkę, odchudzający oraz poprawiający naszą postawę. Efektem regularnych ćwiczeń jest redukcja cellulitu, wzmocnienie i rzeźba dolnych partii ciała oraz wyprostowana sylwetka. Dzięki ćwiczeniom na płaski brzuch pozbędziesz się tkanki tłuszczowej, uciążliwej oponki w talii czy wystających boczków. W widoczny sposób ujędrnisz i podniesiesz pośladki oraz poprawisz wygląd swoich ud. W trakcie ćwiczeń korzystamy ze stepów, ciężarków na nogi i innych przyborów dla zwiększenia stopnia skomplikowania i efektywności treningu.

JOGA - Najstarsza znana forma ćwiczeń fizycznych,zajmująca się ciałem człowieka, jego umysłem i oddechem. Praktyka opiera się na ćwiczeniu asan, czyli pozycji jogicznych, których celem jest uelastycznianie i wzmocnienie ciała oraz kontrola oddechu. Asany zwiększają siłę oraz wydajność mięśni i ścięgien ,dzięki czemu kształtują sylwetkę. Na poziomie fizjologicznym korzystnie wpływają na pracę serca, system krążenia, układ nerwowy, hormonalny i oddechowy. Każdy, niezależnie od wieku, może czerpać korzyści z jogi: dla ludzi biznesu to możliwość rozładowania stresu, dla młodych utrzymanie sprawności ciała i zharmonizowanie hormonów, dla osób z bólami kręgosłupa - ulga w dolegliwościach, a dla osób starszych poprawa kondycji ciała.

JOGA KRĘGOSŁUPA - W dzisiejszych czasach wiele osób narzeka na ból kręgosłupa. Taki ból nie powinien być lekceważony... U wielu z nas bóle kręgosłupa spowodowane są zbytnim jego przeciążeniem (m.in. przez siedzący tryb pracy, czasami brak ruchu). Nie należy go lekceważyć. W jodze kręgosłupa centralną rolę odgrywa właśnie kręgosłup i prawidłowa postawa ciała oraz ustawienie się w pozycji co jest bardzo korzystne przy dolegliwościach kręgosłupa. Odpowiednie ćwiczenia kręgosłupa wpływają pozytywnie na cały nasz organizm. Poprzez aktywność fizyczną układ nerwowy się wzmacnia, układ ruchowy staje się bardziej elastyczny i oczywiście wzmacniają się mięśnie, organy wewnętrzne są lepiej ukrwione a nerwy mocniejsze. Ponadto zdrowy kręgosłup to podstawa dobrego samopoczucia fizycznego jak i psychicznego, więc warto zawczasu zadbać o niego.

BRZUCH,POŚLADKI ,UDA - Trening, który jest stworzony dla kobiety, która pragnie zgubić zbędne kilogramy i wymodelować ciało. Rozgrzewka trwa około 10-15 minut i jest to krótka i prosta choreografia na stepie. Na zajęciach nie zabraknie ćwiczeń wzmacniających i modelujących mięśnie brzucha oraz poprawiający wygląd naszych rąk. Zajęcia dla wszystkich, TRENING MODELUJĄCY SYLWETKĘ I ODCHUDZAJĄCY.

TBC  - Trening wzmacniająco-kształtujący górne i dolne partie ciała, który wykonywany jest rytmicznie do muzyki. Regularne ćwiczenia zapewniają - płaski brzuch, piękną talię, jędrne pośladki i szczupłe uda oraz poprawiają kondycję. 

POWER PILATES – Energiczna wersja zajęć pilates. Trening łączy elementy ćwiczeń Pilates, treningu funkcjonalnego i interwałowego. Ćwiczenia angażujące całe ciało, ze szczególnym uwzględnieniem głębokich mięśni brzucha, pleców i miednicy (odpowiadających za kondycję kręgosłupa). Dzięki podniesieniu intensywności uzyskujemy dodatkowe efekty takie jak: zwiększenie liczby spalanych kalorii, poprawę kondycji, przyspieszenie tempa metabolizmu, redukcja cellulitu. Ta forma zajęć wpływa korzystnie zarówno na nasze ciało fizyczne, jak i na psychiczny relaks, redukcję stresu i poprawę samopoczucia. Jeśli do tej pory uważałaś, że Pilates to za mało – powinieneś sprawdzić, jak działa POWER PILATES.

ZAJĘCIA DLA SENIORÓW:

Program „Gimnastyka dla Seniora "

Wielkim bogactwem człowieka jest możliwość swobodnego i bezbolesnego poruszania się w środowisku

Wraz z upływem lat sprawność fizyczna człowieka dojrzałego maleje, zaczynają się pojawiać problemy z funkcjonowaniem narządu ruchu, a przez to z wykonywaniem codziennych czynności. Już nie pochylamy się bez problemów podczas zakładania butów, coraz większą trudność sprawia nam dłuższe stanie, a nawet leżąc bolą krzyże i biodra. Mięsnie tracą swoją siłę i elastyczność, stawy reagują bólem na próby trudniejszych ruchów. Ciało staje w opozycji do naszych fizycznych potrzeb i oczekiwań. Powoli znikają z naszej świadomości takie pojęcia jak: swobodny bieg, taniec, gra w piłkę, a pojawia się lęk i poczucie, że już nie dajemy rady. Stajemy przed koniecznością podjęcia decyzji, czy się poddać i ubrać to w intelektualny slogan typu: „starość nie radość", czy też zacząć systematycznie ćwiczyć.

Ruch fizyczny jest konieczny do prawidłowego ukrwienia mięśni, pomaga dostarczyć składników organicznych i nieorganicznych wchodzących w skład kości, zapewnia prawidłowe odżywienie powierzchni stawowych. Wiele osób tłumaczy swoją niechęć do ćwiczeń fizycznych wykonywaniem prac domowych, pracami na działce lub w ogrodzie. Często pada stwierdzenie: „no przecież ja się ruszam... myję naczynia, odkurzam, skopałem działkę, podlewam ogród". Tego typu ruch jest niewystarczający, ma często jednostronny, ograniczony charakter, wykonywany jest w sposób nawykowy z często nieprawidłowym wykorzystaniem funkcji naszego ciała. Brak ruchu, nadmierne przeciążenia - wadliwa postawa ciała, długotrwałe przebywanie w jednej pozycji, stres, predyspozycje genetyczne, zła dieta - przyczyniają się do powstawania zmian zwyrodnieniowych stawów. Zmiany takie przybierają różne formy: tworzą się osteofity, ubytki w chrząstce stawowej, dyskopatia, czyli szczeliny w pierścieniu włóknistym, wchodzącym w skład dysku i odwodnienia jądra miażdżystego. Zmiany zwyrodnieniowe nie tylko pozbawiają nas swobodnego ruchu, ale też dają liczne wrażenia bólowe.

Ważnym czynnikiem negatywnie wpływającym na działanie mięśni i stawów jest również stres. Napięcie psychiczne podnosi napięcie układu nerwowego, a tym samym wielu elementów wchodzących w skład narządu ruchu, m.in. mięśni, wiązadeł. Stan napięcia psychicznego przekładając się na napięcie w ciele fizycznym wywołuje chroniczne zmęczenie i przyspiesza zmiany zwyrodnieniowe stawów. Mózg człowieka poddany długotrwałemu napięciu traci umiejętność rozróżniania kiedy ciało jest napięte, a kiedy się rozluźnia. Mocne, traumatyczne przeżycia mogą doprowadzić do zmiany krzywizny kręgosłupa, np. tzw. „wdowi garb" po stracie osoby bliskiej. Obserwuje się u ludzi, którzy mają problemy natury lękowej znaczną sztywność obszaru karku, związaną najprawdopodobniej z nadmierną kontrolą.

W leczeniu schorzeń narządu ruchu bardzo ważna jest autoterapia, czyli samodzielne wykonywanie ćwiczeń fizycznych.

Rodzaje ćwiczeń fizycznych stosowanych w programie „aktywny i zdrowy senior":

  • Ćwiczenia aerobowe
  • Ćwiczenia siłowe
  • Ćwiczenia gibkościowe
  • Ćwiczenia koordynacyjne
  • Ćwiczenia równoważne
  • Ćwiczenia rozluźniające
  • Ćwiczenia relaksacyjne
  • Ćwiczenia oddechowe